Bölümün öğrencileri ile iletişimini elektronik ortamda güçlendirmek amacı ile 8 Şubat 2010 tarihinden itibaren üniversitemiz tarafından verilen  @itu.edu.tr adresli e-maillerin kullanımı gereklidir. Öğrenciliğe kabul ile verilmis olan email adreslerinin bölümün tüm elektronik gruplarında ve otomasyon sayfasında kullanarak ve danışmanlara ileterek güncelleme yapılması ve bu e-mail hesaplarının sürekli izlenmesi iletişimin sağlanması için son derece önemlidir.

Lisans öğrencileri e-mail listesi: Bölümümüz tüm öğretim elemanları ve lisans öğrencilerinin yer aldığı gida-l@listeci.itu.edu.tr e-mail listesi Aralık 2014 itibarıyla aktif hale getirilmiştir.  Listeye kayıtlı öğrencilerimizin itu.edu.tr uzantılı e-mail adresleri her kayıt dönemi sonrasında eklenmektedir.

Lisansüstü öğrenciler için e-mail listesi: Bölümümüz tüm öğretim elemanları ve lisansüstü öğrencilerinin yer aldığı gida-lu@listeci.itu.edu.tr e-mail listesi Aralık 2014 itibarıyla aktif hale getirilmiştir.  Listeye kayıtlı öğrencilerimizin itu.edu.tr uzantılı e-mail adresleri her kayıt dönemi sonrasında eklenmektedir.

Web sayfası ve Facebook: Tüm güncel duyurular web sayfasından erişilebilir. Ayrıca bölümümüzün resmi Facebook sayfası (http://www.facebook.com/pages/Istanbul/ITU-Food-Engineering-Department/243209708649?v=wall&ref=mf) tüm duyurularda etkin olarak kullanılmaktadır.  

Ayrıca öğrencilerimiz Bölümün LinkedIN "ITU Food Engineering Students" grubuna üye olabilir. Bu grup; mezunlarımız için oluşturulmuş olan profesyonel grubun bir alt-grubudur. Amacımız, öğrencilerimizle mezunlarımızın iletişimini artırarak, mesleki ilgilerini artırmak ve deneyim paylaşımlarında bulunmaları için bir sanal platform sağlamaktır.