Mezunlarımız, araştırma ve geliştirme bilgi ve becerisine sahip, yeni ürün ve işleme sistemlerinin tasarımlarını gerçekleştirme konusunda bilgili ve yaratıcı, sektörde faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası gıda sanayi kuruluşlarında ve araştırma kurumlarında başarı ve uyumla görev alabilecek, çevresel-toplumsal-sosyal sorunlara duyarlı, küresel düşünebilen, ekonomi bilincine ve ahlaki sorumluluğa sahip mühendisler olarak; gıda üretim-tüketim zincirinde yer alan tüm faaliyetlerde görev yapmaktadırlar. 

Mezunlarımız ile iletişimin sürekliliğinin sağlanması, eğitimde kalite anlayışımızın bir parçası olarak son derece önemlidir.  Mezunlarımızdan alacağımız bilgiler, kuşkusuz eğitim programımızın değerlendirme çevriminde yer almaktadır. Bu anlamda mezunlarımızın irtibat bilgileri ve önceki ya da halen çalıştıkları iş yerleri ile ilgili veri tabanının sürekli güncellenmesini amaç edinmekteyiz. Bu amaç için çok çeşitli araçlar kullanılmaktadır.  

Mezun Bilgilerinin Güncellenmesi

1) Tüm mezunlarımız kişisel güncelleme formunu doldurarak Bölümümüze iletmeleri iletişimin sürekliliği için önemlidir (Bölüm Faks No: 212 285 7333)  (Kişisel Bilgi Formu)  

2)   İ.T.Ü. Gıda Mühendisliği Bölümünün mezunları ile iletişimini sağlamak amacıyla "gida-mezun@listeci.itu.edu.tr" e-posta listesi oluşturulmuştur. Listeye üye olmak için mezuniyet yılınızı ve adınızı soyadınızı belirterek"food@itu.edu.tr" adresine "gıda-mezun e-mail listesi" konulu mail atmanız gerekmektedir.

3) LinkedIn "ITU Food Engineers" grubuna üye olmanız yeterlidir http://www.linkedin.com/

Mezun Bilgi Güncelleme Formu